BPS1FA30 Range Hood Filter by ENKTIK 11.8" x 14.3"Compatible with NuTone Allure & Broan Stove Hood Vent Filter Fits QS1 QS2 30" Hoods - Replacement 99010299 -Blocks Grease & Filters Oven Air (4-Pk)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
15
quantity
Product details
Category
  • 1️⃣ PERFECT COMPATIBILITY WITH ALLURE RANGE HOODS Designed to fit Allure range hood models including BPS1FA30. Precisely sized at 14.2" x 11.8" for a secure and seamless installation. Please confirm your filter size before purchase.
Brand Name ENKTIK
Unit Count 4.0 Count
Item Weight 1.08 Pounds
Manufacturer ENKTIK
Model Number BPS1FA30 Range Hood Filter Replacement
Material Type Aluminum
Number of Items 1
Compatible Devices Br.oan 30" QS1 , N-utone WS1, WS2-30", and Sears 5260 - 30" series range hoods